O nás

Hned vás napadá, proč zrovna dovolená na Sicílii?

​​​Najdete zde všechno - teplé moře, pláže s jemnými kamínky nebo pláže písčité, pro výlety jsou tady nejen přírodní krásy, jako činná sopka nebo  nádherné ostrůvky sopečného původu, ale i zachovalé památky z dob osídleni Řeků, Římanů nebo Normanů..... co víc může turista na své dovolené hledat??? K tomu všemu můžeme nabídnout i výbornou kuchyni – vždyť na Sicílii se začala dělat zmrzlina a z tohoto ostrova pochází těstoviny!!! Proto je tady místní kuchaři umějí připravit snad na tisíc způsobů a nesmí chybět jako předkrm u žádného sicilského oběda nebo večeře...k tomu ryba nebo grilované maso se zeleninou a čerstvé ovoce, vynikající domácí sýry a salámy.. Doufáme, že během své prázdninové cesty ochutnáte i sicilskou specialitu, "arančíny", které nenajdete nikde jinde...jedná se o nabídku z teplého rychlého občerstvení a známe jich minimálně na šest druhů, s masem nebo se zeleninovou náplní nejen pro vegetariány....stačí si vybrat!!

​Pokud o dovolené začínáte přemýšlet, je jako první si určit kdy!

​​​Můžeme říct, že teplota moře je příjemná na koupání už od konce května až do půlky října. V letních měsících je teplota vzduchu v průměru 35 stupňů celsia a pokud přijde nějaká ta dešťová přeháňka je to spíš výjimka, netrvá dlouho a příjemně osvěží. V srpnu je tady vrchol turistické sezóny, celá Itálie má dovolenou,  a proto v tomto měsíci jsou ceny ubytování vyšší, to jen tak na vysvětlení. Na poznávání krás ostrova doporučujeme spíš konec jara nebo období září - říjen, kdy už nejsou tak vysoké teploty, cestování není tak únavné a přitom je teplota moře stále ještě příjemná.


Druhá otázka určitě začíná slůvkem kam

....je potřeba vybrat místo, kde strávit dovolenou. Hned na začátku je potřeba si představit Sicílii sice jako ostrov, ale s rozlohou 26 462 km2. Na našich stránkách, proto nabízíme...

Ubytování na východním pobřeží

(napr.Giardini Naxos a Letojanni)

​​​tato oblast je nejvíce navštěvována z obou nabízených letovisek, je možnost se dostat do městečka Taorminy - nejznámějšího letního letoviska. Z pláží na východnám pobřeží můžete dohlédnout na italskou pevninu, stejně tak i na Etnu. V rozhodování by vám mohlo pomoci, že je odtud kratší cesta na sopku Etnu, do Catanie - druhého největšího města na Sicílii nebo do Siracusi, starodávného města plného historie a památek.

Druhá možnost je  ubytování na severu ostrova

(okoli Patti, Falcone, Gioiosa Marea a San Giorgio)

​​kde přímo z pláže uvidíte Liparské ostrovy  a odkud je pohodlnější cesta na tyto ostrovy včetně výletu na činnou sopku Stromboli, kratší cesta do Palerma a jeho krásného okolí, nebo do městečka Cefalu, druhého nejnavštěvovanějšího letoviska na ostrově. Záleží na vás, co chcete tady u nás zažít a navštívit. Tím ale není řečeno, že z  hotelu na severu nemůžete dojet na sopku Etnu!!!! Jen máte možnost si vybrat, protože Etna je přístupná i ze severní strany....

Pro lepší rozhodování vám na našich stránkách představujeme i nabídku výletů, které organizujeme s popisem míst, které můžete během vaší dovolené navštívit. Při čtení těchto řádku můžete už teď snít  a plánovat....  seznam výletů však není konečný,  jsou to jen ty nejčastěji požadované, samozřejmě že i na tomto se můžeme domluvit dle vašich požadavků.... může to být takové tvoření vaší dovolené přímo na míru.

V rámci naší nabídky Vám nabízíme bezplatné: česky mluvícího průvodce po celou dobu Vašeho pobytu na ostrově, spoustu informací o každodenním životě tady na Sicílii, zdarma výlet jako seznámení se s okolím vašeho hotelu.  Na severu bychom Vám rádi ukázali  poutní místo Tindari, odkud je krásný výhled na celé okolí, na východním pobřeží to může být výlet do nedalekého městečka Savoca, kde se natáčel slavný film Kmotr a po cestě nás čeká zastavení na vyhlídce Forza Agro..... Další výlety, které si u nás vyberete, jsou s českým průvodcem po celou dobu výletu.


Třetí a poslední otázka je jak se na dovolenou dostat.

​​​I zde máte několik variant, letenky si můžete zajistit  v České republice nebo vám je můžeme zajistit sami. Zde platí pravidlo, že čím dřív si je zakoupíte,  tím je výhodnější cena. Transfer z letiště do hotelu zajišťujeme a to luxusními minibusy. Pokud rádi cestujete autem a po cestě chcete ještě navštívit krásy Itálie, trajekt na ostrov jezdí každou půlhodinu a parkování u hotelu není problém. V naší nabídce nejsou jen uvedené hotely, máme možnost pro vás zajistit ubytování v apartmánu se zařízenou kuchyní.

PharmDr.Jaroslava Kalova  - Okružní 3, Olomouc | IČ: 60690160 | +420 739 772 550 | +420 737 451 040 | info@sicilie-bella.cz | navratil.sicilie@seznam.cz | O cookies

Objednejte si vaši dovolenou již nyní, platíte až po příletu !!!
phone_android +420 739 772 550     phone_android +420 737 451 040     facebook