Nabídka výletů

Z důvodu častých dotazů našich klientů ohledně situace s uprchlíky, vás můžeme po našem dlouholetém pobytu na tomto nádherném ostrově osobně ubezpečit, že Sicílie patří k nejbezpečnějším destinacím v oblasti turistického ruchu a je prakticky vyloučeno setkání, či obtěžování turistů ze strany emigrantů !!!

Všechny výlety zprostředkováváme individuálně dle požadavků klientů.

Objednejte si vaši dovolenou již nyní, platíte až po příletu!!!

ETNA

Tuto dominantu Sicílie s největší pravděpodobností zahlédnete již z letadla a tento výlet je jedním z nejvíce žádaných výletů na Sicílii. Vrchol Etny v současné době činí zhruba 3 360 n.m. a sestává se ze čtyř hlavních kráterů, avšak není tak jednoduché si tyto centrální krátery obejít tak, jak vám to ve většině turistických příruček slibují.

Autobus vás vyveze do základního místa Rifugio Sapienza, který leží zhruba ve výšce 2000m. Odtud můžete pokračovat lanovkou a dále speciálními terénními autobusy až do výšky 2 920 n.m., kde je možno obejít si a "nakouknout" do nově vzniklého kráteru z období erupcí v r. 2002. Nebo si můžete ze základního tábora jít prohlédnout Silvestriho krátery, pojmenované po slavném vulkanologovi Silvestrim.

Jedná se skutečně o jedinečný výlet "měsíční krajinou", který ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek na cely život. Při plánování tohoto výletu nezapomínejte, že s nadmořskou výškou klesá teplota, a proto i v horkých letních měsících je potřeba počítat s teplejším oblečením a hlavně pohodlnou obuví.                                   

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 45 - 80 €Gola Alcantara

Úchvatný přírodní úkaz, nacházející se nedaleko Giardini Naxos, vznikl přibližně kolem roku 2 400 př.n.l. Po sopečné erupci vznikla v proudu lávy podélná prasklina ve tvaru vlnovky. Tato prasklina se nám dochovala dodnes a pronikla do ní veškerá voda z povodí  říčky Alcantara. Voda v toku času vyhladila čedičové stěny, jejichž třpytivý lesk můžeme obdivovat v dopadajícím slunci.

Je zde vytvořená trasa při ústí soutěsky, kde je možno z výšky pozorovat celý průběh toku říčky Alcantara včetně jejich tůněk a vodopádů.  Do soutěsky můžeme vstoupit pěšky po schodech nebo lze použít výtah, který vás sveze na dno kaňonu za 5 vteřin.

Teplota vody v říčce je i v parných letních dnech pouhých 12 st. C, takže můžeme říct, že výlet je nejen úžasným, ale i osvěžujícím zážitkem. Pokud patříte mezi otužilce - plavky s sebou!!

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování : 35 - 65 €Taormina a Castelmola

neboli sicilské Monte Carlo

Představovat toto nejčastěji navštěvované letovisko je asi zbytečné.... ve všech průvodcích najdete zmínku o pozůstatcích řeckého divadla, že je odkud krásný výhled na Etnu, nebo o promenádě na hlavní třídě Umberta I., kde najdete spoustu obchůdků, kaváren, hospůdek, barů…, kde můžete posedět a vychutnat si jedinečnou atmosféru. Město Taormina se nachází na svazích vybíhajících od moře do vnitrozemí a vyznačuje se nádherným pohledem na níže položený záliv s letoviskem Giardini Naxos.

Nad Taorminou ční středověká vesnička Castelmola se zbytky hradu, odtud můžete obdivovat výhled na celé východní pobřeží včetně ostrůvku Isola Bella, stejně jako i pohled na vzdálenější pobřeží Kalabrie.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování 40 - 70  €Savoca

Pro každého milovníka filmového umění je toto městečko ležící ve vnitrozemí skutečně pojem.

Savoca je vzdálené asi 25 km od Taorminy a proslavilo se díky slavnému filmu Kmotr. Místa, kde se film natáčel, zůstala zachována v původní podobě dodnes a tak můžete i teď navštívit bar, kde syn dona Corleone požádal o ruku dcery majitele baru a při krátké procházce městečkem naleznete kostel, kde měli později svatbu.

Kousek od baru se nachází krypta zachovalých mumií šlechtického rodu.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 40 - 75 €Aquapark Etnaland

Tento aquapark patří v Itálii k největším a všem milovníkům adrenalinových sportů zde den uteče jak voda. Co k tomu dodat??? Snad jen poznámku, že děti do výšky jednoho metru mají i tento rok vstup zdarma.Siracusa

V tomto městě můžete vidět nespočetné množství historických památek, k prohlídce by vám nestačil celý den. A proto se zmíníme jen o těch nejzajímavějších.

 • Odkryté pozůstatky prvního osídlení v blízkosti města Siracusi zvané Eurialo je datované kolem roku 397 l př.n.l.
 • V archeologickém muzeu najdete  řecké divadlo vytesané do skály, římské koloseum nebo vězení zvané Dionysovo ucho.
 • V historické části města Ortigia jsou k vidění pozůstatky Apollonova chrámukatedrála Santa Maria della Colonne, která byla vystavěná na místě antického chrámu, ze kterého se dochovaly čtyři řady dórských sloupů, hned vedle kostel sv. Lucie, ve kterém je originál obrazu Caravaggia, nebo náměstí Archimeda, kde slavný fyzik objevil svůj známý zákon: " Těleso ponořené do kapaliny...." V této části města se koná každé dopoledne trh, kde se můžete zúčastnit ochutnávky tradičních domácích sýrů a salámů...tyto produkty zde nakoupíte ve vakuovém balení, a tak si můžete odvézt kousek Sicílie s sebou domů. 
 • Dominantou města je v současné době novodobý kostel Plačící madonky postavený podle návrhu francouzského architekta v letech 1963-1994, ve kterém je vystaven obrázek Madonky- Vatikánem uznaný zázrak (Madonka na obrazu 4 dny ronila lidské slzy nad těhotnou ženou). Tento kostel byl vysvěcen papežem Janem Pavlem II.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 55 - 95 €Randazzo

Město Randazzo leží na severním úpatí Etny a tento výlet doporučujeme plánovat na neděli, protože se zde konají největší a nejznámější trhy na cele Sicílii. Můžete zde nakoupit dárky, oblečeni, galantérii, ale i sezónní ovoce a zeleninu, typické domácí sýry a salámy různých příchutí a tvarů, nakládanou zeleninu, olivy, sušená rajčátka.... a za velice příznivé ceny.

Ve středu městečka najdete krásný kostel postavený v gotickém slohu. Zaujme vás hned na první pohled svou zvláštní barvou - je totiž vystavěný z černého lávového kamene.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 40 - 65 €Ostrovy: Lipary a Vulcano

Liparské neboli Sluneční ostrovy, je souostroví sedmi ostrovy.  Na tomto výletě navštívíte dva ostrovy, které jsou nejblíže Sicílii a které můžete vidět ze severního pobřeží.

Jedná se o ostrov Lipary se stejnojmenným hlavním městem. Na ostrově byla v minulosti těžená pemza a nacházejí se zde ložiska obsidiánu - což jsou tradiční suvenýry z tohoto ostrova. Během výletu můžete vidět archeologické památky nejen z doby neolitu, ale i malé řecké divadlo nebo barokní katedrálu San Bartolomeo.

Druhá zastávka je na ostrově Vulcano, kde raritou je přírodní bahenní koupel v sirném bahně (má blahodárné účinky na různé alergie a kožní nemoci), pláž s černým vulkanickým pískem, kde můžete najit i miniaturní obsidián nebo podniknout náročnější výstup až ke kráteru vyhaslé sopky.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 65 - 85 € (v ceně je započítán lodní lístek)Ostrovy: Panarea a Stromboli

Druhý lodní výlet láká na ostrov Stromboli, nejaktivnější sopku v Evropě, její erupce lze pozorovat až třikrát do hodiny.

V rámci výletu navštivíte ostrůvek Panarea, na kterém jsou postaveny rekreační  objekty významných osobností v řeckém stylu, na ostrově Stromboli se můžete vykoupat na pláži s jemným černým lávovým pískem a na závěr můžete večer pozorovat erupce sopky - což patří k nezapomenutelným zážitkům, něco jako přírodní ohňostroj....

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 75 - 90 € ( v ceně je započítán lodní lístek)Tindari + Parco Jallari

Městečko Tindari vzniklo jako řecká kolonie kolem roku 395 př.n.l. a díky své strategické poloze bylo prakticky nedobytné. Na Sicílii patří k nejznámějším poutním místům, je zde chrám zasvěcený černé panence Marii, která drží v náručí černého Ježíška. Tato svatá Madonna Tindarska je patronkou zdejšího kraje a jsou ji připisovány četné zázraky.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 35 - 60 €Cefalu

Město Cefalù leží na severním pobřeží Sicílie, v provincii Palermo a žije zde 13 800 stálých obyvatel.

Cefalù se v sicilštině jmenuje Cifalù (v řečtině: Κεφαλοίδιον; latinsky: Cephaloedium, nebo Cephaloedis). Nachází se na pobřeží Tyrhénského moře, 75 km východně od Palerma a 185 km západně od Messiny. Pod obrovitou kamennou masou hory Rocca, působí jinak mohutné věže a vysoká loď normanského dómu jako hračka. Kolem tohoto zdálky viditelného symbolu se kupí střechy domů města Cefalù, které prožilo za normanské éry na Sicílii krátkou dobu rozkvětu jako důležitý přístav a jedno ze sídelních měst. Pak ovšem upadlo až do počátku dvacátého století do hlubokého spánku, takže se uchovalo v téměř nenarušené středověké podobě. Po Taormině je Cefalù nejnavštěvovanějším letoviskem Sicílie. Turisticky atraktivní je především jeho mimořádně krásná poloha, kulturně-historicky významný normanský dóm i všude udržovaná písčitá pláž. I při delším pobytu se tu člověk nenudí. Kromě toho se odtud dají podnikat nádherné výlety směrem do hornatého vnitrozemí – Madonie. Město je kartaginského původu (někdejší Kefaloidion) se středověkou pevností a zbytky Dianina chrámu (z 9. století př.n.l.) je malebně rozloženo u moře pod útesem La Rocca. Staré město, jež zůstalo ušetřeno stavebních prohřešků, vyzařuje díky čilému ruchu na Corso Ruggero a majestátnímu normanskému dómu nezapomenutelnou atmosféru. Corso Ruggero, úzká hlavní ulice lemovaná strohými paláci z kvádrového zdiva a s hrotivými gotickými okny, se otevírá směrem na náměstí Piazza delDuomo. Uvnitř je Staré město stísněné a tmavé, směrem od moře je chrání kyklopská zeď, jejíž spodní část tvoří metrové kamenné bloky ze starověké éry, které vyrůstají ze skal na úrovni mořské hladiny. Na západě navazuje na Staré město široká zátoka s jemným pískem, kolem ní se nachází pobřežní promenáda s novými domy a hotely. Cefalù dominují věže překrásné katedrály (Duomo). Katedrála představuje mimořádně zdařilé spojení románských a byzantských vlivů. Je to věru mistrovské dílo! Pochází z let 1133 – 1148 a byla založena Rogerem II. (údajně jako díkuvzdání za přežití bouře na moři), se svými mozaikami a sochařskou výzdobou patří k nejvýznamnějším památkám normanského umění. Kromě jedinečného interiéru ozdobeného vzácným cyklem mozaik na zlatém podkladu, je zde k vidění obrovský byzantský Pantokrator (Kristus Všemohoucí;  z poloviny 12. století), žulové sloupy s hlavicemi a krásná křtitelnice (také z 12. století).

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 50 - 75 €Palermo a Monreale

V turistických brožurkách se o Sicílii říká, že "kdo nenavštívil Palermo, neviděl pravou Sicílii". V hlavním městě Sicílie se nachází taková spousta památek, že je prakticky nemožné je navštívit během jednoho dne. ....proto zde jmenujeme jen ty nejdůležitější:

 • Normanský palác, sídlo regionální vlády ostrova pochází z byzantské doby. Můžete zde navštívit nejen přepychové zařízené královské komnaty, ale i skvostnou Capellu Palatina, kterou nechal postavit král Roger II.
 • Palermská katedrála, nepřehlédnutelná stavba, která je přehlídkou mnoha architektonických stylů. Uvnitř můžete spatřit náhrobky sicilských králů.
 • Teatro Massimo, operní divadlo, které je považováno za největší divadlo nejen na Sicílii ale v celé Itálii.

Nad Palermem se nachází městečko Monreale, kde se dochovala  jedna z největších katedrál na světě vystavěných v normanském stylu. Normanský král Vilém II  v roce 1174 započal se stavbou katedrály, která měla být původně pohřebním kostelem. V roce 1182 byl kostel zasvěcen Nanebevstoupení Panny Marie, později byl povýšen na metropolitní katedrálu, stal se sídlem sicilského arcibiskupa a nakonec zde byl přistaven klášter.  Za zhlédnutí stojí i jedna z nejkrásnějších  křížových cest na světě, pocházející přibližně z roku 1200. Dvorana zahrady o délce 47 m obsahuje i 228 hlavic sloupů, které představují vrchol sicilského sochařského umění. Za zmínku stojí, že každá hlavice má jiné vyobrazení symbolu...

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 65 - 95 €Catanie

Toto druhé největší město se rozkládá na úpatí sopky Etny. Z jeho dlouhé historie zde připomeneme, že patří mezi nejstarší řecké kolonie na území Sicílie a bylo založeno již v r. 729 př.n.l. V r. 1693 došlo k velkému zemětřesení, které zničilo město do základů a poté začala výstavba novodobé Catanie podle projektu italského architekta G.B.Vaccarini, jehož barokní styl můžete obdivovat po celé historické části města. Hlavní památky najdete na centrálním náměstí Piazza Duomo, kterým vévodí katedrála svaté Agathy, patronky města a kašna s černým slonem, který nese na zádech egyptský obelisk.

 Catanie je známa i obrovským rybím trhem, který nabízí nepřeberné množství plodů moře a na něj navazuje klasický trh s ovocem, zeleninou a spousty dalších produktů typických pro Sicílii.

Orientační cena výletu dle počtu osob a oblasti ubytování: 40 - 90 €Lodí podél pobřeží Taorminy

Pro milovníky lodních výletů nabízíme poklidnou plavbu podél nádherného pobřeží, rozkládajícího se pod městečkem Taormina. Vyplouvá se z přístavu Giardini Naxos, kde naše plavba dále pokračuje směrem  k ostrůvku Isolla Bella. Během plavby vplujeme do jeskyně "zamilovaných", anebo navštívíme jeskyni "azzura", následuje zastávka na koupání v nádherném zálivu rozkládajícím se přímo pod Taorminou. Po koupání pokračujeme občerstvením zahrnutým v ceně výletu / chlazený meloun a ochutnávka lahodného mandlového vína/ a pomalu se vracíme do přístavu v Giardini Naxos. Doba výletu je cca. 2.5h. Plavky a ručník s sebou !Další možnosti výletů

 • Agrigento
 • Piazza
 • Armerina
 • Ragusa Ibla,
 • Noto
 • Modica
 • Corleone
 • Gela
 • Caltagirone
 • Enna
 • Solunto
 • Selinunte
 • Erice
 • Segesta

PharmDr.Jaroslava Kalova  - Okružní 3, Olomouc | IČ: 60690160 | +420 739 772 550 | +420 737 451 040 | info@sicilie-bella.cz | navratil.sicilie@seznam.cz | O cookies

Objednejte si vaši dovolenou již nyní, platíte až po příletu !!!
phone_android +420 739 772 550     phone_android +420 737 451 040     facebook