8 - 11 denní poznávací zájezdypoznavaci zajezd po Sicilii


8 denní poznávací zájezd po Sicílii

Cena zájezdu 29.990 Kč

 . Předpokládané termíny 20.04.-27.04.2019/18.05.-25.05.2019

                                      05.10.-12.10.2019/19.10.-26.10.2019

v uvedené ceně je zahrnutá zpáteční letenka + veškeré vstupy do kulturních a přírodních památek/výjezd na vrchol Etny 63 €,plavba lodi 48 € apod...

 


 

Zajištujeme zpáteční letenku + pojištění, doprava našimi minibusy po celou dobu zájezdu, osobní průvodce a asistence, 7x ubytování  v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní, v ceně jsou zahrnuty ochutnávky místních sicilských produktů, jako jsou sýry, salámy a v neposlední řadě sicilské víno. V ceně jsou zahrnuty vstupy do jednotlivých turistických atrakcí. Naše klienty doprovázíme osobně a snažíme se jim ukázat Sicílii takovou, jaká doopravdy je a jak ji známe po dlouholetém pobytu i my. Těšíme se na vaši účast,

Petr & Jarka

(minimálni počet 6 osob)


Catania

1. den

Přílet do Catanie ve večerních hodinách a ubytování v Giardini Naxos.


2. den

jako první nás ceká stále činná sopka Etna (3329 m.n.m.) zapsanou na seznam UNESCO v roce 2013. V případě zájmu se necháme vyvézt lanovkou a terénními vozy ze severní strany do výšky cca 3000 m.n.m., výhledy na všechny strany, nebo si ve výšce 2000 m.n.m obejdeme Silvestriho krátery. Odpoledne prohlídka historického centra města Catania, které bylo obnoveno v pozdně barokním slohu po ničivém zemětřesení v roce 1693: katedrála sv. Agáty, Sloní kašna, pozůstatky římského amfiteátru, náměstí Belliniho, ulice Crociferi s barokními kostely, řecké divadlo a další. Večerní procházka po via Umberto v Taormine. Nocleh hotel Villa Linda.


3. den

celý den na Syrakúsy - jejíž akropole byla zapsána na listinu kulturních památek UNESCO v roce 2005. Jako první navštívíme současnou dominantu města - novodobý kostel Placici madonky s plastikou Panenky Marie, která byla v roce 1953 Vatikánem uznaná jako zázrak, archeologický park – římsky amfiteátr, oltář Hieróna II., Rajská zahrada s Dionýsiovým uchem, řecké divadlo. Nedaleké muzeum Paola Orsiho s ohromnou sbírkou antických artefaktů z blízkého okolí. Odpoledne ostrov Ortygia se spletí uliček a náměstí, zbytky Apolonova chrámu, dom s kaplí svaté  Lucie, kostel svaté Lucie s originálem obrazu od Caravaggio, náměstí Archimeda s krásnou fontánou. V případě zájmu můžeme zajistit i ochutnávku domácích sicilských sýrů a salámů přímo na tržišti na Sicílii. Nocleh v Giardini Naxos.


4.den

odjezd do přístavu a vyplutí na Liparské ostrovy. Na ostrově Lipary navštívíme katedrálu sv. Bartoloměje, normanský kostel z 12. století, malé řecké divadlo s krásným výhledem přímo na přístav, popřípadě i klasický sicilský hřbitov s impozantními hrobkami. Odpoledne potom bude na programu ostrov Vulcano. Sopka Fossa di Vulcano je nečinná, ale stále z ní stoupají sirné páry. Zde je možnost výstupu na vrcholek a obchůzka kráteru s dalekým rozhledem, procházka do údolí Valle dei Mostri (Údolí příšer) se skalisky roztodivných tvarů, odpočinek na pláži s černým pískem nebo lázeňská kúra v sirném bahně. Večerní návrat do přístavu a nocleh v Giardini Naxos.


5.den

přejezd do Palerma. Po cestě navštívíme Agrigento další kulturní památka zapsaná do dědictví UNESCO v roce 1997. Archeologické muzeum vystavuje cenné exponáty – keramiku, sochu Atlanta, mramorového eféba atd. Jádrem antického města je Údolí chrámů, rozdělené na dvě zóny, což je považováno za jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť. Ve večerních hodinách příjezd do Palerma a ubytování v hotelu Moderno, přímo ve středu města.


6.den

celý den na Palermo. Normanský palác, centrum středověkého dvora, dnes sídlo sicilského parlamentu. Součástí je Palatinská kaple z 12. stol. S výjimečnými mozaikami, vzácným mramorem a mistrovským stropem. Katedrála, významná ukázka arabsko-normanského slohu. Fakultativně vstup do hrobky normanských králů. Centrum města s náměstím Belliniho a Prétorským s fontánou, kostel sv. Kateřiny s bohatým barokním interiérem, kostel La Martorana se středověkým půdorysem a mozaikami. Teatro Massimo, jedna z největších operních scén. Kapucínský klášter, kde po dvě století byli mumifikováni a pohřbíváni příslušnici horní vrstvy. Nocleh v hotelu Moderno.


7. den

Dopoledne prohlídka katedrály v Monreale, nejkrásnější příklad normanské architektury s mozaikami z 12. stol. Tento chrám patří mezi arabsko-normanského památky zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO v roce 2015. Dostatek času pro případnou fakultativní prohlídku křížové chodby s unikátními sloupy. Odjezd do letoviska Cefalù. Téměř středověké město s malebnými uličkami a s dómem, dalším klenotem arabsko-normanské architektury. Uvnitř šestnáct sloupů s římskými hlavicemi a normanská křtitelnice z 12.století. Podle času výstup k pozůstatku Dianina chrámu, kde nás čeká nádherná vyhlídka na město i okolí, popřípadě možnost koupání na krásné písčité pláži. Nocleh hotel Moderno, Palermo.


8. den odlet z Palerma do Prahy

11denní poznávací zájezd po Sicílii...​​​11denní poznávací zájezd po Sicílii...​​​

Cena zájezdu 39.990,- Kč

 Předpokládané termíny 20.04.-30.05.2019/ 04.05.-14.05.2019/18.05.-28.05.2019

                                     05.10.-15.10.2019/19.10.-29.10.2019

V uvedené ceně je zahrnutá zpáteční letenka + veškeré vstupy do kulturních a přírodních památek/výjezd na vrchol Etny 63 €,plavba lodi 48 € apod...


Zajištujeme zpáteční letenku + pojištění, doprava našimi minibusy po celou dobu zájezdu, osobní průvodce a asistence, 10 x ubytování  v tříhvězdičkovém hotelu se snídaní, v ceně jsou zahrnuty ochutnávky místních sicilských produktů, jako jsou sýry, salámy a v neposlední řadě sicilské víno. V ceně jsou zahrnuty vstupy do jednotlivých turistických atrakcí./cca 180 €/Naše klienty doprovázíme osobně a snažíme se jim ukázat Sicílii takovou, jaká doopravdy je a jak ji známe po dlouholetém pobytu i my. Těšíme se na vaši účast,

Petr & Jarka

(minimálni počet 6 osob)


Catania​​​

1.den

ubytování v hotelu Villa Linda


2.den

jako první nás čeká stále činná sopka Etna (3329 m.n.m.) zapsanou na seznam UNESCO v roce 2013. V případě zájmu se necháme vyvézt lanovkou a terénními vozy ze severní strany do výšky cca 3000 m.n.m., výhledy na všechny strany, nebo si ve výšce 2000 m.n.m obejdeme Silvestriho krátery. Odpoledne prohlídka historického centra města Catania, které bylo obnoveno v pozdně barokním slohu po ničivém zemětřesení v roce 1693: katedrála sv. Agáty, Sloní kašna, pozůstatky římského amfiteátru, náměstí Belliniho, ulice Crociferi s barokními kostely, řecké divadlo a další. Večer je naplánovaná procházka po via Umberto Taormina. Nocleh hotel Villa Linda.


3.den

celý den na Syrakúsy - jejíž akropole byla zapsaná na listinu kulturních památek UNESCO v roce 2005. Jako první navštívíme současnou dominantu města - novodobý kostel Plačící madonky s plastikou Panenky Marie, která byla v roce 1953 Vatikánem uznána jako zázrak, archeologický park – římsky amfiteátr, oltář Hieróna II., Rajská zahrada s Dionýsiovým uchem, řecké divadlo. Nedaleké muzeum Paola Orsiho s ohromnou sbírkou antických artefaktů z blízkého okolí. Odpoledne ostrov Ortygia se spletí uliček a náměstí, zbytky Apolonova chrámu, dom s kaplí svaté Lucie, kostel svaté Lucie s originálem obrazu od Caravaggio, náměstí Archimeda s krásnou fontánou. V případě zájmu můžeme zajistit i ochutnávku domácích sicilských sýrů a salámů přímo na tržišti na Sicílii. Nocleh v Giardini Naxos.


4.den

odjezd do přístavu a vyplutí na Liparské ostrovy. Na ostrově Lipary navštívíme katedrálu sv. Bartoloměje, normanský kostel z 12. století, malé řecké divadlo s krásným výhledem přímo na přístav,  popřípadě i klasický sicilský hřbitov s impozantními hrobkami. Odpoledne potom bude na programu ostrov Vulcano. Sopka Fossa di Vulcano je nečinná, ale stále z ní stoupají sirné páry. Zde je možnost výstupu na vrcholek a obchůzka kráteru s dalekým rozhledem, procházka do údolí Valle dei Mostri (Údolí příšer) se skalisky roztodivných tvarů, odpočinek na pláži s černým pískem nebo lázeňská kúra v sirném bahně. Večerní návrat do přístavu a nocleh v Giardini Naxos.


5.den

přejezd do Trapani. Po cestě navštívíme Agrigento další kulturní památka zapsaná do dědictví UNESCO v roce 1997. Jádrem antického města je Údolí chrámů, rozdělené na dvě zóny, což je považováno za jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť. Ve večerních hodinách příjezd do městaTrápani,ubytování v hotelu Gran Veliero.


6.den

Projížďka po Via del Sale (Solné cestě) u Trapani. Plochá krajina s hladinami salin, hromadami soli a malými větrnými mlýny. Zdejší sůl je považovaná za nejlepší v Itálii. Přejezd přívozem na malý ostrov Mozia. Jedno z nejvýznamnějších fénických sídel ve Středomoří, místo kandiduje na zařazení na listinu UNESCO. Odpoledne navštívíme město Erice, které se tyčí na hoře ve výšce 750 metrů přímo nad mořem a nad městem Trapani. Středověké město, obehnané hradbami s dalekými výhledy. Normanský hrad na místě Venušina chrámu, úzké uličky, dóm ze 14. stol., věž s krásným rozhledem po okolí. Nocleh v Trápani.


7.den

přejezd do Palerma. Po cestě navštívíme Segestu, významné město národa Elymů, kteří se považovali za potomky Trójanů. Nikdy nedokončený dórský chrám a vysoko na kopci zachovalý amfiteátr. Odpoledne návštěva „Polle del Crimiso“ procházka po přírodní rezervaci a možnost koupání v termálních pramenech. Dojezd na nocleh do Palerma, hotel Moderno.


8.den

celý den na Palermo. Normanský palác, centrum středověkého dvora, dnes sídlo sicilského parlamentu. Součástí je Palatinská kaple z 12. stol. S výjimečnými mozaikami, vzácným mramorem a mistrovským stropem. Katedrála, významná ukázka arabsko-normanského slohu. Fakultativní vstup do hrobky normanských králů. Centrum města s náměstím Belliniho a Prétorským s fontánou, kostel sv. Kateřiny s bohatým barokním interiérem, kostel La Martorana se středověkým půdorysem a mozaikami. Teatro Massimo, jedna z největších operních scén. Kapucínský klášter, kde po dvě století byli mumifikováni a pohřbíváni příslušníci horní vrstvy. Nocleh v hotelu Moderno.


9. den

dopoledne prohlídka katedrály v Monreale, nejkrásnější příklad normanské architektury s mozaikami z 12. stol. Tento chrám patří mezi arabsko-normanského památky zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO v roce 2015. Dostatek času pro případnou fakultativní prohlídku křížové chodby s unikátními sloupy. V odpoledních hodinách individuální prohlídka města Palerma s možností nákupu. Nocleh po Moderno.


10.den

Odjezd do letoviska Cefalù. Téměř středověké město s malebnými uličkami a s dómem, dalším klenotem arabsko-normanské architektury. Uvnitř šestnáct sloupů s římskými hlavicemi a normanská křtitelnice z 12. století. Podle času výstup k pozůstatku Dianina chrámu, kde nás čeká nádherná vyhlídka na město i okolí, popřípadě možnost koupání na krásné písčité pláži. Na zpáteční cestě možnost zastávky a občerstveni v městečku Bagheria, kde prý mají nejstarší recepturu na zmrzlinu. Nocleh hotel Moderno, Palermo.


11. den – odlet z Palerma

ornament